Aktualności

Nietrzeźwy nieletni ukradł auto sąsiadom

Data publikacji 24.03.2017

Policjanci ze Skaryszewa zatrzymali pijanego 16-latka, który ukradł auto sąsiadom i kierował nim po alkoholu. Teraz o konsekwencjach jakie poniesie zadecyduje sąd dla nieletnich.

Policjanci otrzymali zgłoszenie późnym wieczorem dotyczące kradzieży pojazdu z prywatnej posesji na terenie gminy Skaryszew. Gdy domownicy zorientowali się, ze ktoś odjeżdża ich autem szybko poinformowali miejscowych policjantów, którzy natychmiast interweniowali i w okolicy zatrzymali skradziony pojazd. Jak się okazało, za kierownicą siedział 16-letni mieszkaniec tych okolic, który kierował skradzionym pojazdem mając ponad promil alkoholu w organizmie.

Z policyjnych ustaleń wynika, że to nie pierwszy tego typu czyn na jego koncie. Już w przeszłości zdarzało się, że kradł sąsiadom auta, jeździł nimi jakiś czas po czym odstawiał w miejsce skąd pojazdy zabierał. 16-latek został przewieziony do Policyjnej Izby Dziecka w Kielcach. Policjanci całość materiałów w tej sprawie przekażą do sądu dla nieletnich, który zadecyduje jakie konsekwencje poniesie 16-latek.

Powrót na górę strony