Pijana jechała na czołówkę - obywatelskie ujęcie pijanej kierującej - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Pijana jechała na czołówkę - obywatelskie ujęcie pijanej kierującej

Data publikacji 31.03.2021

34-letnia mieszkanka gminy Długosiodło odpowie przed sądem za kierowanie samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Do jej zatrzymania przyczyniła się wzorowa postawa mieszkańców powiatu wyszkowskiego , którzy zatrzymali kierującą toyotą, zabrali jej kluczyki i uniemożliwili dalszą jazdę. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu i okazało się, że organizmie nieodpowiedzialnej kobiety jest ponad 2 promile alkoholu.

We wtorek wieczorem dyżurny wyszkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwej kierującej w Rząśniku na ul. Wyszkowskiej. Na miejsce została skierowana załoga wydziału ruchu drogowego wchodząca w skład mazowieckiej grupy SPEED.

Z relacji mieszkańców powiatu wyszkowskiego wynikało, że 34-letnia kierująca toyotą zjechała na przeciwny pas ruchu i jechała na „czołówkę” ze zgłaszającymi. Świadkowie, aby uniknąć zderzenia musieli zjechać z drogi. Następnie pokrzywdzeni zawrócili i pojechali za nieodpowiedzialną kierującą. Styl jazdy kobiety wskazywał, że jest pijana. Kiedy toyota tylko się zatrzymała, wtedy podbiegli do samochodu, zabrali kluczyki ze stacyjki i wezwali Policję. To postępowanie nie spodobało się 34-letniej kobiecie, która zwyzywała zgłaszających.

Gdy na miejsce dotarli policjanci sprawdzili stan trzeźwości mieszkanki gminy Długosiodło. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie kierującej toyotą, która twierdziła, że wypiła tylko jedno piwo.

Amatorce jazdy na podwójnym gazie policjanci zatrzymali prawo jazdy. Wkrótce za popełniony czyn odpowie przed sądem. Grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności, dotkliwa kara finansowa i sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi

Nie czekajmy aż dojdzie do tragedii. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować autem. Jeżeli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, poinformujmy o tym Policję pod nr 112.

Autor: kom. Damian Wroczyński

Powrót na górę strony