Napadał na kobiety, został zatrzymany przez policjantów - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Napadał na kobiety, został zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 24.03.2017

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji KWP zs. w Radomiu zatrzymali 24-latka, który chciał ukraść kobiecie torebkę. Zatrzymany odpowie również za dwa rozboje z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu na ulicy Olsztyńskiej 60-letnia kobieta wracała do domu. Gdy weszła do bloku ,w którym mieszkała zaatakował ją młody mężczyzna próbując wyrwać torebkę. Ponieważ poszkodowana nie puściła torebki i pojawił się z pomocą sąsiad, napastnik zrezygnował i uciekł.

Pokrzywdzona szybko powiadomiła o zdarzeniu dyżurnego radomskiej policji a reakcja funkcjonariuszy była natychmiastowa. Interweniowali policjanci z oddziałów prewencji, którzy byli w okolicy. Zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi i chwilę po tym zatrzymali 24-letniego podejrzanego. Zabezpieczyli także nóż i kominiarkę, które zostawił w pobliżu miejsca zdarzenia.

Z policyjnych ustaleń wynika, że to nie jedyne przestępstwo, którego się dopuścił zatrzymany. W ostatnich dniach działając w podobny, grożąc nożem zaatakował kobiety na ulicy Miłej oraz na ulicy Komandosów w Radomiu zabierając im torebki.

24-latek został doprowadzony do prokuratury, usłyszał dwa zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz zarzut usiłowania kradzieży. Śledczy wnioskowali o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania i w piątek sąd przychylił się do tego wniosku. Najbliższe 3 miesiące 24-latek spędzi w areszcie.

Powrót na górę strony