Policjanci z Garwolina pomogli niepełnosprawnemu mężczyźnie - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Policjanci z Garwolina pomogli niepełnosprawnemu mężczyźnie

Data publikacji 06.04.2021

W wielkanocną niedzielę na dworcu PKP Garwolin, policjanci garwolińskiego ogniwa patrolowo-interwencyjnego pomogli mężczyźnie, poruszającemu się na wózku inwalidzkim w przedostaniu się z jednego peronu na drugi. Okazało się, że zwiodły windy na dworcu, jednak funkcjonariusze stanęli na wysokości zadania.

W niedzielne wielkanocne popołudnie dyżurny komendy w Garwolinie odebrał zgłoszenie od mieszkańca Otwocka, który poruszał się na wózku inwalidzkim i utknął na jednym z peronów dworca PKP Garwolin w Woli Rębkowskiej. Mężczyzna chciał dostać się na peron, z którego odjeżdżają pociągi w kierunku Warszawy, jednak przez awarię windy okazało się to niemożliwe. Zgłaszający pozostawał na peronie, z którego odjeżdżały pociągi w przeciwnym kierunku. Policjanci szybko zajęli się pomocą mężczyźnie. Ponieważ wózek okazał się być bardzo ciężki, funkcjonariuszom pomogli strażacy z PSP w Garwolinie. Wspólnymi siłami udało się bezpiecznie przenieść wózek na dobry peron.

Już wielokrotnie okazywało się, że Policja nie tylko skutecznie dba o porządek i bezpieczeństwo, ale także służy obywatelom i udziela im oczekiwanej pomocy. To kolejny na to dowód.

 

Autor: sierż. szt. Małgorzata Pychner

 

Powrót na górę strony