Trzy miesiące aresztu za pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Trzy miesiące aresztu za pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia

Data publikacji 07.04.2021

Zarzut pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia przedstawiono w prokuraturze 26-latkowi, który zaatakował ostrym narzędziem i ranił 33-letniego mężczyznę z gminy Kozienice. Sąd zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 8 -lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Kozienic otrzymali zgłoszenie, że na jednym z osiedli w Kozienicach doszło do pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Ranny mężczyzna został zabrany do szpitala. Sprawca uciekł się z miejsca zdarzenia. Kilka godzin później funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Kozienic ustalili i zatrzymali podejrzanego o ten czyn mężczyznę.

Zatrzymany 26-latek trafił do policyjnego aresztu. Dochodzeniowcy przygotowali materiał dowodowy i wraz z zatrzymanym przekazali go do prokuratury. Tam przedstawiono mężczyźnie zarzuty dotyczące pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sąd, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 8-lat pozbawienia wolności.

Autor : asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony