Aktualności

Policyjna Odyseja pomogła znaleźć narkotyki

Data publikacji 20.04.2021

Najbliższe miesiące spędzi w areszcie 35-latek, którego zatrzymali policjanci z wydziału d/w z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Mężczyzna miał 400 gramów marihuany, które ukrywał m.in. w piwnicy. W ich odnalezieniu pomógł specjalny pies służbowy do wyszukiwania zapachów narkotyków - Odyseja. Zatrzymany odpowie za posiadanie znacznych ilości środków odurzających.

W wyniku czynności podjętych przez policjantów zwalczających przestępczość narkotykową kolejne narkotyki nie trafią na rynek. Funkcjonariusze zatrzymali 35-letniego mieszkańca Radomia, u którego policjanci zabezpieczyli 400 gramów marihuany. Narkotyki zostały znalezione w jego aucie i w piwnicy. Znalezienie części z nich to zasługa policyjnego, psiego nosa. Dzięki pomocy niespełna dwuletniej Odysei, która kilka tygodni temu zasiliła szeregi psich funkcjonariuszy szybko znaleziono narkotyki.

Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnej celi. Przedstawiono mu zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających. Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na czas 2 miesięcy.

 

Autor: Justyna Leszczyńska

 

 

Powrót na górę strony