Aktualności

Metodą „na policjanta” próbowali okraść mławiankę, uchronili ją prawdziwi policjanci

Data publikacji 22.04.2021

Trwają czynności mławskiej policji w sprawie oszustwa metodą „na policjanta”. Mławianka, sądząc że pomaga policji w walce z przestępcami, przejmującymi konta bankowe, sama udostępniła swoje konto oszustom. Dzięki działaniom prawdziwych policjantów, kobieta nie straciła pieniędzy.

Do zdarzenia doszło wczoraj na terenie Mławy. Do 68-letniej kobiety, na numer stacjonarny telefonu, zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta wydziału antyterrorystycznego, który prowadzi postępowanie w sprawie kradzieży pieniędzy z kont bankowych. Poinformował, ze pieniądze mławianki są zagrożone. Poprosił, by postępowała zgodnie z instrukcjami. Mławianka podała oszustowi swój numer telefonu komórkowego, a następnie udostępniła swoje konto w banku. Okazało się, że po chwili z konta mławianki zniknęły pieniądze. Zaniepokojona powiadomiła o tym  prawdziwych policjantów. Dzięki natychmiastowym działaniom mławskiej policji, we współpracy z Wydziałem dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu, transakcja przeprowadzona przez oszustów została zablokowana, a pieniądze wróciły na konto mławianki.

Policja ostrzega - prawdziwi policjanci NIGDY nie proszą o udostępnianie danych konta bankowego czy przekazywanie pieniędzy. Jeśli odbieramy telefon, w którym nieznany rozmówca, podający się za policjanta lub na przykład pracownika banku, informuje, że nasze pieniądze są zagrożone i prosi o dane konta - to z pewnością jest oszustwo. W takiej sytuacji należy powiadomić Policję.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

 

Powrót na górę strony