Aktualności

Mazowiecka grupa SPEED

Data publikacji 05.05.2021

Nadmierna prędkość, brawura, a czasami alkohol i narkotyki, to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, z jakimi na co dzień walczą policjanci z mazowieckiej grupy SPEED. Dobrze wyszkoleni, wyposażeni w najlepszy sprzęt i umiejętności. W ich pracy codziennością jest jazda z dużą prędkością i eliminowanie z ruchu kierowców, którzy w sposób ewidentny zagrażają bezpieczeństwu.

W ciągu ostatniego tygodnia policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 1279 wykroczeń na drogach naszego garnizonu, 978 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości w tym 31 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Stróże prawa nałożyli ponad 1170 mandatów, a w 9 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali 35 praw jazdy oraz 51 dowodów rejestracyjnych, 3 pijanych kierowców i 3, którzy kierowali pomimo orzeczonego zakazu.

Radomscy policjanci ruchu drogowego wraz mazowiecką grupą SPEED w nocy w sobotę prowadzili działania związane z poprawą bezpieczeństwa na terenie powiatu radomskiego.

Policjanci dyscyplinowali kierujących i zapobiegali wszelkiemu łamaniu prawa. Funkcjonariusze kontrolowali trzeźwość kierowców, ich uprawnienia, a także stan techniczny pojazdów. Zwracali także uwagę na ilość przewożonych osób.

Podczas prowadzonych działań policjanci przeprowadzili 60 interwencji. Nałożyli 35 mandatów karnych, zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych, sporządzili 1 zawiadomienie za brak ubezpieczenia OC i zatrzymali jednego nietrzeźwego kierującego.

W trakcie działań skutecznie zapobieżono organizacji nielegalnych wyścigów i zakłóceń porządku.

Pamiętać należy, że jazda z dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość ma wpływ na ryzyko zaistnienia wypadku drogowego i ma też decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru obrażeń uczestników takiego zdarzenia.

 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

 

Powrót na górę strony