Aktualności

Policjanci zabezpieczyli papierosy z przemytu

Data publikacji 28.05.2021

14 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z referatu dw. z przestępczością gospodarczą i korupcją Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie wspólnie z funkcjonariuszem Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego. W ich odnalezieniu pomógł specjalny pies służbowy do wyszukiwania wyrobów tytoniowych. Za przechowywanie i handel nielegalnymi wyrobami tytoniowymi może grozić wysoka grzywna i 3 lata więzienia.

Wyszkowscy policjanci zwalczający m.in. przestępczość akcyzową ustalili, że w jednym z pawilonów na targowisku miejskim w Wyszkowie są przechowywane i sprzedawane nielegalne wyroby tytoniowe. Akcja przeszukania została zaplanowana, a następnie przeprowadzona dzisiaj rano przy udziale przedstawiciela Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego i Kodi - psa służbowego do wykrywania wyrobów tytoniowych.

Funkcjonariusze zastali na miejscu obywatela Armenii. Mężczyzna był zaskoczony wizytą kryminalnych i oświadczył nie posiada żadnych wyrobów tytoniowych. Kryminalni nie dali wiary tym słowom i przystąpili do przeszukania z wykorzystaniem Kodi. Wewnątrz pomieszczenia w kartonowych pudełkach funkcjonariusze ujawnili papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

W sumie podczas akcji zabezpieczono 14 tys. nielegalnych papierosów. Wstępną wartość uszczupleń związaną z ujawnieniem przemyconego towaru oszacowano na kwotę ponad 16 tys. złotych

Za przechowywanie i handel wyrobami tytoniowymi zgodnie Kodeksem Karnym Skarbowym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, grzywna oraz przepadek nielegalnego towaru.

 

Autor: kom. Damian Wroczyński

Powrót na górę strony