Aktualności

Podsumowanie długiego weekendu na mazowieckich drogach

Data publikacji 07.06.2021

Od środy do niedzieli na drogach województwa mazowieckiego o bezpieczeństwo podróżnych dbała większa liczba policjantów ruchu drogowego. W tym okresie policjanci zatrzymali aż 105 nietrzeźwych kierujących. Doszło do 35 wypadków.

Od 2 do 6 czerwca mazowiecka drogówka prowadziła działania związane z Bożym Ciałem. Funkcjonariusze ruchu drogowego obecni byli na ulicach miast, gmin i trasach województwa mazowieckiego. Kontrolowali stan techniczny pojazdów, sprawdzali stan trzeźwości kierujących. Nie obyło się bez mandatów nakładanych na sprawców wykroczeń w ruchu drogowym. Przez cały długi weekend funkcjonariusze zatrzymali 105 nietrzeźwych kierujących.

W tym czasie doszło do 35 wypadków, w których zginęły 4 osoby (2020 rok - 26 wypadków i 2 ofiary śmiertelne), a 41 osób zostało rannych (2020 - 32). 

Policjantów można było spotkać w miejscach występowania znaczących spowolnień i utrudnień, nie tylko związanych z wyjazdami rekreacyjnymi, ale również z obchodami Bożego Ciała. W przypadku znacznych utrudnień policjanci ręcznie kierowali ruchem.

Funkcjonariusze w trakcie kontroli przypominali kierującym, aby podczas jazdy zachowywali szczególną ostrożność, czujność i kulturę, tak, aby każdy uczestnik ruchu drogowego - kierowca, pieszy, rowerzysta czy motocyklista - miał równe szanse na drodze, by częściej spoglądali w lusterka i wzajemnie szanowali się na drodze.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach w dużej mierze zależy od nas samych. W dalszym ciągu głównymi przyczynami wypadków drogowych są: przekraczanie dozwolonej prędkości, kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych i „na trzeciego”, a także lekceważenie znaków i sygnałów drogowych.

Zespół Prasowy KWP

Powrót na górę strony