Aktualności

Mazowiecka grupa SPEED

Data publikacji 07.06.2021

Grupa SPEED patrolująca mazowieckie drogi namierzyła i ukarała w minionym tygodniu kolejnych piratów drogowych, przekraczających dozwoloną prędkość. O tym, że grupa ta działa aktywnie, przekonali się kolejni kierowcy, których "wyczyny" zarejestrowały kamery zamontowane w policyjnych radiowozach. W minionym tygodniu policjanci ujawnili ponad 1200 wykroczeń.

Działania grupy „SPEED” prowadzone są cyklicznie. Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i inne niebezpieczne manewry.

Nadmierna prędkość to najczęściej wymieniana przyczyna wypadków drogowych. Wynika to nie tylko z policyjnych statystyk, ale i z obserwacji użytkowników dróg. W reakcji na zagrożenie, jakie niosą ze sobą lubiący zbyt szybką jazdę kierowcy, od lipca 2019 roku na terenie Mazowsza działa policyjna Grupa SPEED. Ma ona na celu przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

W minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 1256 wykroczenia na drogach naszego garnizonu, 1019 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości w tym 18 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Stróże prawa nałożyli 1135 mandatów, a w 12 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali 19 praw jazdy oraz 57 dowodów rejestracyjnych, 6 pijanych kierowców i 3, którzy kierowali pomimo orzeczonego zakazu.

W ubiegłym tygodniu policjanci z siedleckiej drogówki, którzy wchodzą w skład mazowieckiej grupy SPEED, patrolując drogi nieoznakowanym bmw, na drogach powiatu siedleckiego zatrzymali kierującego fordem, który przekroczył prędkość o 64 km/h otrzymał mandat w wysokości 500 zł. i 10 punktów karnych. Po zatrzymaniu kierowca tłumaczył funkcjonariuszom, że spieszył się po dziecko.

Nie umknął uwadze policjantów kierujący, który wyjechał pierwszy raz w tym sezonie swoim motocyklem na zakupy do sklepu. Policyjny wideorejestrator zarejestrował predkość 121/50 km/h. Niestety kierujący otrzymał mandat w wysokości 500 zł. i 10 punktów karnych.

Wraz z mandatami kierowcy stracili swoje uprawnienia


 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.81 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony