Aktualności

Areszt za ugodzenie nożem

Data publikacji 17.06.2021

Zwoleńscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 30-latka. W poniedziałek agresor ranił nożem swojego kompana podczas libacji alkoholowej. Na wniosek prokuratora i śledczych, decyzją sądu, mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

W poniedziałek po południu policjanci ze Zwolenia otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który miał zostać ugodzony nożem. Do zdarzenia doszło w jednym z domów na terenie miasta. Po przybyciu na miejsce, przed budynkiem mundurowi zobaczyli siedzącego, zakrwawionego mężczyznę, któremu pomocy udzielał kolega. Po chwili na miejsce dotarli ratownicy medyczni, którzy zdecydowali o hospitalizacji poszkodowanego. Mundurowi przystąpili do ustalania okoliczności zdarzenia. Jak się okazało, dwóch mężczyzn spożywało alkohol. W trakcie libacji doszło między nimi do nieporozumienia. W pewnym momencie 44-letni mieszkaniec Zwolenia zaatakował swojego kompana nożem.

Zatrzymany zaraz po zdarzeniu przez mundurowych sprawca był nietrzeźwy. Miał w swoim organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Wczoraj usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek śledczych i prokuratora najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie tymczasowym, a za popełniony czyn grozi mu nawet dożywocie.

Autor asp. Krzysztof Gregorczyk

Powrót na górę strony