Aktualności

„Bezpieczne wakacje 2021” – briefing prasowy

Data publikacji 25.06.2021

Dzisiaj na kładce dla pieszych nad ulicą Szarych Szeregów w Radomiu odbył się briefing prasowy rozpoczynający działania prewencyjno-kontrolne oraz inaugurujący działania prewencyjno-profilaktyczne „Bezpieczne wakacje 2021”.

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu podinsp. Krzysztof Bielecki przedstawił obecnym na spotkaniu dziennikarzom założenia rozpoczynających się działań. Apelował też do uczestników ruchu drogowego o ostrożność na drogach zwłaszcza w rejonach miejsc wypoczynku, gdzie ruch zarówno kołowy jak i pieszych jest wzmożony. Zwrócił także uwagę na prawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego w rejonach przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów. Naczelnik przypomniał również jak ważne jest prawidłowe przygotowanie samochodu do podróży.

Natomiast kom. Justyna Stanik-Rybak z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu przedstawiła jakie policjanci w celu zapewnienia bezpieczeństwa osobom korzystającym z rekreacji czy wypoczynku nad wodą, podejmują działania w aspekcie prewencyjno-kontrolnym, jak również informacyjno-edukacyjnym. W czasie wakacji zintensyfikowane zostaną patrole w miejscach nasilenia się ruchu turystycznego oraz zorganizowanego wypoczynku. Ich głównym zadaniem będzie zapobieganie wszelkim naruszeniom prawa oraz zachowaniom nieakceptowanym społecznie. W trakcie podejmowanych działań policjanci nawiążą współpracę z organizatorami wypoczynku dla dzieci i młodzieży, w tym obozów i zlotów harcerskich. Wzmożone działania kontrolne obejmować będą również szlaki komunikacyjne oraz środki transportu publicznego. Niemniej ważnym aspektem pozostaje bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, ale również wszystkich korzystających z internetu.

ZP KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony