Chcieli ukryć narkotyki w sedesie - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Chcieli ukryć narkotyki w sedesie

Data publikacji 07.07.2021

Łosiccy kryminalni zatrzymali w poniedziałek dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków. Jeden z nich chcąc ukryć dowody winy wrzucił narkotyki do sedesu. Teraz zatrzymanym grozi do 3 lat więzienia. W działach uczestniczył też funkcjonariusz z psem tropiącym z Placówki Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Terespolu.

W miniony poniedziałek łosiccy kryminalni w wyniku pracy operacyjnej ujawnili w mieszkaniu 23-letniego mieszkańca Łosic mefedron. Jak ustalili, mężczyzna zajmował się narkotykowym biznesem razem z 22-letnim kolegą. W trakcie przeszukiwania posesji policjanci wraz z psem tropiącym i jego przewodnikiem z Placówki Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Terespolu kolejno ujawniali różne substancje w woreczkach strunowych, a wśród nich marihuanę oraz mefedron.

Policjanci dobrze wiedzieli, że to nie wszystko i działali dalej. 22-latek chcąc pozbyć się dowodów winy wyrzucił je do sedesu, lecz nie zdążył spuścić. Zostały wydobyte. Jak wykazało badanie, było to ponad 85 gramów mefedronu. Mundurowi udaremnili wprowadzenie na rynek kolejnych nielegalnych środków. Nie tylko tych znalezionych, ale i tych, do których produkcji mężczyźni się przygotowali. Na strychu jednego z domów policjanci ujawnili namiot służący do uprawy roślin i doniczki ze szczątkami konopi indyjskich. Zabezpieczyli również wagę elektroniczną oraz pieniądze.

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi im do 3 lat więzienia.

Autor: mł. asp. Nina Zaniewicz

Powrót na górę strony