Aktualności

Udanych, czyli bezpiecznych wakacji!

Data publikacji 07.07.2021

Profilaktycy Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu odwiedzili uczestników półkolonii w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Daszyńskiego w Radomiu, aby przypominać i uczyć zasad bezpiecznego wypoczynku, a także ostrożności podczas kontaktu z osobą obcą.

Spotkanie miało charakter interaktywny. Najmłodsi chętnie obejrzeli materiały audiowizualne oraz uczestniczyli w dyskusjach z funkcjonariuszami. Pokazali, że zasady dotyczące bezpieczeństwa są dla nich ważne i potrafią je trafnie rozpoznawać w swoim otoczeniu. Byli jednocześnie zainteresowani „jak to jest być Policjantem?” i dopytywali o szczegóły służby policyjnej.

Wszyscy otrzymali materiały profilaktyczne zawierające zasady bezpiecznego letniego wypoczynku i wskazówki jak postępować w nagłej sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia, a także gadżety odblaskowe, bo aby wakacje były udane – najpierw muszą być bezpieczne!

Zapraszamy do śledzenia kolejnych relacji prasowych w związku z akcją pn.: „Czwartki z Komisarzem Zebrą”! Życzymy bezpiecznych wakacji!

Wydział Prewencji KWP /SSz/

Powrót na górę strony