Poszukiwanego zauważył policjant na wolnym, a do innego policjanci weszli przez okno - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Poszukiwanego zauważył policjant na wolnym, a do innego policjanci weszli przez okno

Data publikacji 26.07.2021

Policjanci z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP zs. w Radomiu zatrzymali kolejnych poszukiwanych listami gończymi. Jednego z nich zauważył na ulicy policjant będący po służbie, a do drugiego, który nie chciał otworzyć drzwi policjanci weszli przez okno. W mieszkaniu znaleźli sprzęt i akcesoria służące prawdopodobnie do wytwarzania nielegalnych dokumentów.

Policjanci z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP zs. W Radomiu to doświadczeni i niezwykle czujni funkcjonariusze. Potwierdza to sytuacja sprzed kilku dni, kiedy to jeden z nich będąc w czasie wolnym od służby zauważył na ulicy poszukiwanego listem gończym od kilku miesięcy mężczyznę. Natychmiast powiadomił policjantów z Pionek, którzy udzieli mu wsparcia i razem zatrzymali 50-letniego mężczyznę, który był w samochodzie razem z członkiem rodziny. Poszukiwanego doprowadzono do aresztu śledczego, gdzie spędzi ponad 4 lata za dokonanie rozboju.

Do mieszkania w Radomiu policjanci z tej samej sekcji zapukali, aby zatrzymać innego poszukiwanego. Ten jednak nie chciał funkcjonariuszom otworzyć drzwi, dlatego policjanci weszli przez okno. Wewnątrz zastali 27-latka, który od 3 lat poszukiwany był m.in. za oszustwo. W mieszkaniu policjanci znaleźli sprzęt, a także blankiety do drukowania dokumentów. Najbliższe dwa lata zgodnie z wyrokiem sądu radomianin spędzi za kratami.

Autor: podinsp. Katarzyna Kucharska

Powrót na górę strony