Aktualności

Mazowiecka grupa SPEED

Data publikacji 26.07.2021

Nadmierna prędkość, brawura, a czasami alkohol i narkotyki, to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, z jakimi na co dzień walczą policjanci z mazowieckiej grupy SPEED. Dobrze wyszkoleni, wyposażeni w najlepszy sprzęt i umiejętności. W ich pracy codziennością jest jazda z dużą prędkością i eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w ewidentny sposób zagrażają bezpieczeństwu.

Dla policjantów z grupy „Speed” bezpieczeństwo na drogach jest priorytetem. Mundurowi stanowczo reagują na wszelkie przejawy agresji drogowej i nie stosują taryfy ulgowej wobec kierowców łamiących przepisy.

W minionym tygodniu policjanci z grupy SPEED ujawnili 1151 wykroczeń, a 906 z nich dotyczyła przekroczeń dopuszczalnej prędkości, 14 kierujących przekroczyło prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi nałożyli 1074 mandaty karne i skierowali 16 wniosków do sądów o ukaranie sprawców wykroczeń. Policjanci zatrzymali 17 praw jazdy oraz 45 dowodów rejestracyjnych. Grupa SPEED zatrzymała również 6 pijanych kierowców.

Pamiętajmy jednak, że bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, którymi wszyscy jesteśmy, zależy w głównej mierze od nas samych. Stosując się do obowiązujących przepisów, zachowując rozwagę i zdrowy rozsądek na drodze, możemy przyczynić się do zmniejszenia liczby wypadków i ofiar, które w tych wypadkach tracą życie.

Natomiast każdy kierowca, który swoim zachowaniem będzie stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym, musi mieć świadomość nieuchronności kary. Gdy na swojej drodze spotka policjantów z grupy SPEED, których głównym zadaniem jest walka z piratami drogowymi, poniesie surowe konsekwencje za niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, na jakie naraża siebie i innych użytkowników dróg.


Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 9.2 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony