Aktualności

„Bezpieczne wakacje” na Mazowszu - podsumowanie kontroli autobusów na półmetku wakacji

Data publikacji 03.08.2021

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży wyjeżdżających na wakacyjny wypoczynek jest priorytetem mazowieckiej Policji. W ramach działań „Bezpiecznie wakacje” policjanci sprawdzili 285 autobusów i zatrzymali 3 dowody rejestracyjne. Zachęcamy rodziców oraz organizatorów wycieczek do zgłaszania kontroli autobusów.

Połowa okresu wakacyjnego już za nami. W tym czasie policjanci ruchu drogowego skontrolowali na Mazowszu 285 autobusów. Z czego 114 kontroli przeprowadzono w wyznaczonych miejscach, a 171 na mazowieckich drogach. W czasie kontroli zatrzymano 3 dowody rejestracyjne autobusów, w tym  za brak aktualnych badań technicznych, za wycieki płynów eksploatacyjnych i pękniętą szybę czołowa. Ponadto stwierdzono jeden przypadek niezgodności drogomierza. Wskazanie drogomierza podczas kontroli było niższe niż podczas ostatnich badań technicznych. W każdym z przypadków policjanci uniemożliwili dalszą jazdę autobusów.

Podczas kontroli sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości. Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji. Jednocześnie informujemy, że na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC. W celu ułatwienia zgłoszenia sprawdzenia autobusu (rodzicom i opiekunom, organizatorom wycieczek) przygotowano wykaz punktów kontroli.

DBAŁOŚĆ O BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM TO NASZA WSPÓŁNA SPRAWA!

WRD KWP 

Powrót na górę strony