Aktualności

Kolejne spotkania z Komisarzem Zebrą!

Data publikacji 12.08.2021

22 i 29 lipca oraz 12 sierpnia odbyły się kolejne spotkania w ramach akcji Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu pod nazwą „Czwartki z Komisarzem Zebrą”. Tym razem w zajęciach profilaktycznych udział wzięli uczestnicy półkolonii Publicznego Ogródka Jordanowskiego w Radomiu wraz z opiekunami.

W czasie spotkania najmłodsi utrwalali zasady bezpieczeństwa podczas odpoczynku nad wodą, w lesie, w miejscu zamieszkania zarówno w mieście i na wsi. Profilaktycy przestrzegali przed kontaktem z obcymi osobami szczególnie poznanych za pośrednictwem komunikatorów społecznościowych, ale również przypadkowo poznanych w czasie spaceru czy zabawy na placu zabaw. Dyskutowano na temat zagrożeń bezpieczeństwa w obejrzanych uprzednio filmach profilaktycznych.

Dzieci i młodzież z zainteresowaniem oglądali pojazdy służbowe i przyglądali się służbie policjantów pełniących służbę pojeździe specjalistycznym RSD (Ruchome Stanowisko Dowodzenia). A ponadto uczestniczyli w pokazie tresury psów służbowych i mieli możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia z czworonożnym funkcjonariuszem.

Udane wakacje to bezpieczne wakacje!

Wydział Prewencji KWP /SSz, AM./

Powrót na górę strony