Aktualności

44-latek odnaleziony przez garwolińskich policjantów

Data publikacji 26.08.2021

Dzięki sprawnie i skutecznie przeprowadzonej akcji poszukiwawczej, garwolińscy policjanci odnaleźli 44-latka, którego zaginięcie zgłosiła jego rodzina. Mieszkaniec gminy Górzno opuścił miejsce zamieszkania i nie było z nim żadnego kontaktu. Szybka wymiana informacji oraz liczne siły i środki służb mundurowych zaangażowane w akcję przyczyniły się do szczęśliwego zakończenia poszukiwań.

Wczoraj wieczorem garwolińscy policjanci przyjęli zgłoszenie o zaginięciu 44-letniego mieszkańca gminy Górzno. Rodzina poinformowała mundurowych, że mężczyzna nie wrócił do domu i nie ma z nim żadnego kontaktu.

W komendzie ogłoszono alarm i zorganizowano akcję poszukiwawczą. Wsparcia miejscowym policjantom udzielili funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej z Garwolina oraz druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Górzna i Wólki Ostrożeńskiej. Łącznie w poszukiwania zaangażowanych było blisko 40 funkcjonariuszy. Mundurowi w zorganizowanym kordonie, przeszukiwali tereny leśne, przylegające do miejsca zamieszkania zaginionego. Na obszarze, który przeszukiwano, znajdowały się bagna oraz stare żwirownie. Z uwagi na specyfikę terenu, w działaniach wykorzystano quady i kamerę termowizyjną. Ze względu na porę nocną, konieczne było wykorzystanie masztów oświetleniowych.

Po kilku godzinach nieprzerwanych poszukiwań, policjanci Zespołu Prewencji w Borowiu odnaleźli 44-letniego mężczyznę, któremu udzielili niezbędnej pomocy. Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności jego zaginięcia.


 

Autor: mł. asp. Małgorzata Pychner


 

Powrót na górę strony