Mazowieccy policjanci kontrolowali autobusy w czasie wakacji - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Mazowieccy policjanci kontrolowali autobusy w czasie wakacji

Data publikacji 01.09.2021

Ponad 500 autobusów przewożących dzieci i młodzież sprawdzili w czasie minionych wakacji policjanci wydziałów ruchu drogowego z komend miejskich i powiatowych garnizonu mazowieckiego. Uniemożliwili jazdę autobusów w pięciu przypadkach i zatrzymali 4 dowody rejestracyjne.

Jak zawsze w czasie wakacji policjanci drogówki zauważają wzmożony ruchu pojazdów związany z wyjazdami na letni wypoczynek. Dla policjantów jest to zawsze czas wytężonej pracy. Kontrole pojazdów, trzeźwości i uprawnień kierujących, stanu technicznego pojazdów, zwłaszcza autokarów przewożących dzieci. Do podstawowych zadań policjantów drogówki należała w tym okresie kontrola autokarów. Funkcjonariusze sprawdzali ich stan techniczny, wyposażenie i oznakowanie. Kontrolowali  kierujących pod kątem trzeźwości i wymaganych dokumentów. Sprawdzali też, czy pasażerowie przewożeni są zgodnie z przepisami i zasadami bezpieczeństwa.

W czasie tegorocznych wakacji policjanci ruchu drogowego skontrolowali 528 autobusów, z czego 190 w wyznaczonych miejscach do kontroli. W czasie kontroli policjanci stwierdzili 4 usterki i zatrzymali 4 dowody rejestracyjne. Policjanci uniemożliwili jazdę autobusów w pięciu przypadkach.

I tak, na terenie powiatu węgrowskiego stwierdzono w czasie kontroli wycieki płynów eksploatacyjnych, powiat zwoleński - wskazanie drogomierza podczas kontroli było niższe niż podczas ostatnich badań technicznych, pow. przasnyski - brak badań technicznych autobusu, pow. przysuski - pęknięta szyba czołowa autobusu, pow. zwoleński - niesprawny hamulec awaryjny i awaria źródła światła mijania przedniego.

Opr. podinsp. Stanisław Popiel/WRD/ZP KWP

Powrót na górę strony