Aktualności

Dron w służbie drogówki dla bezpieczeństwa pieszych i kierowców

Data publikacji 03.09.2021

Policjanci z mazowieckiej oraz radomskiej drogówki już po raz kolejny prowadzili działania z wykorzystaniem drona, który pojawił się nad najbardziej ruchliwymi ulicami Radomia.

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego możemy zaobserwować wzmożony ruch na drogach zwłaszcza w godzinach porannych czy popołudniowych. Z pewnością zwiększy się też ruch pieszych. Szkoły po dość długiej przerwie wróciły do stacjonarnego trybu nauczania, więc na drogach należy spodziewać się także tych najmłodszych użytkowników dróg, szczególnie w okolicach placówek oświatowych.

Mundurowi nadzorowali ruch głównie w okolicach przejść dla pieszych ze szczególnym naciskiem na te najbardziej niebezpieczne wykroczenia popełniane przez kierujących względem pieszych.  

Niestety nadal nie brakuje niebezpiecznych sytuacji jakie stwarzają kierowcy, którzy decydują się na manewr wyprzedzania czy omijania przed przejściem dla pieszych.

Pośpiech, roztargnienie czy nieznajomość przepisów to tylko nieliczne z tłumaczeń jakie słyszą policjanci pełniący służbę na drogach, jednak takie tłumaczenia nie pomogą ofiarom ani też nie usprawiedliwiają sprawców wypadków drogowych.

Respektowanie przepisów ruchu drogowego i wzajemny szacunek na drodze jest podstawą bezpieczeństwa.

Autor: asp. Ewelina Stróżka

  • Umundurowani policjanci stojący z dronem
  • Umundurowani policjanci stojący z dronem
  • Umundurowani policjanci stojący z dronem
Powrót na górę strony