Aktualności

Dzielnicowy zatrzymał pijanego

Data publikacji 06.09.2021

Dzielnicowy z posterunku w Starej Białej kiedy jechał na służbę w ostatniej chwili uniknął zderzenia z toyotą, której kierujący zajechał mu drogę. Zawrócił za pojazdem i postanowił sprawdzić powód tak niebezpiecznego zachowania kierowcy. Jak się okazało, 50-letni kierowca miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu a jak by tego było mało, podróżował wraz ze swoim małoletnim synem.

W sobotni wieczór dzielnicowy z posterunku w Starej Białej jadący na służbę, w ostatniej chwili zdążył uniknąć zderzenia z toyotą, której kierowca nagle przed maską jego pojazdu skręcił w drogę prowadząca do sklepu. Policjant postanowił sprawdzić powód tak niebezpiecznego zachowania kierowcy i szybko zawrócił za toyotą. Kierowca tego pojazdu zatrzymał się przed sklepem. Dzielnicowy podczas rozmowy z nim wyczuł od niego silną woń alkoholu. Funkcjonariusz wylegitymował się i wezwał na miejsce policjantów. 50-letni kierowca toyoty chciał uniknąć konsekwencji swojego zachowania i próbował jeszcze uciec z miejsca interwencji jednak bezskutecznie.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze zbadali jego stan trzeźwości. Okazało się, że 50-latek miał w organizmie blisko 3 promile a wraz z nim podróżował jego 13-letni syn. Mieszkańcowi powiatu płockiego grozi kara do dwóch lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Autor: podkom. Marta Lewandowska

 

 

Powrót na górę strony