Aktualności

Mazowiecka grupa SPEED

Data publikacji 06.09.2021

Każdy kierowca, który stwarza duże zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu drogowego i lekceważy obowiązujące ograniczenia prędkości musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami i bezwzględną reakcją policjantów. Na mazowieckich drogach cały czas czuwają nad bezpieczeństwem policjanci z grupy SPEED.

Pamiętać należy, że jazda z dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość ma wpływ na ryzyko zaistnienia wypadku drogowego i ma też decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru obrażeń uczestników takiego zdarzenia.

Dlatego poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest ściśle związana z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących limitów prędkości. Między innymi właśnie w tym celu powstała mazowiecka grupa „SPEED”, która dyscyplinuje kierowców, rażąco naruszających przepisy ruchu drogowego.

W minionym tygodniu policjanci z grupy SPEED ujawnili 1302 wykroczenia, a 1055 z nich dotyczyła przekroczeń dopuszczalnej prędkości, 12 kierujących przekroczyło prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi nałożyli 1202 mandaty karne i skierowali 12 wniosków do sądów o ukaranie sprawców wykroczeń. Policjanci zatrzymali 19 praw jazdy oraz 76 dowodów rejestracyjnych. Grupa SPEED zatrzymała również 7 pijanych kierowców oraz 2, którzy kierowali pomimo orzeczonego zakazu.

 

 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony