Aktualności

Pijany, przekroczył prędkość, przewoził samochodem dwójkę swoich dzieci

Data publikacji 07.09.2021

Pijany kierowca, przekroczył prędkość i przewoził samochodem dwójkę swoich dzieci. Jego niebezpieczną jazdę udaremnili policjanci mazowieckiej grupy SPEED. Mężczyźnie grożą teraz surowe konsekwencje karne i finansowe.

W poniedziałek policjanci wyszkowskiego Wydziału Ruchu Drogowego, którzy wchodzą w skład mazowieckiej grupy SPEED kontrolowali prędkość w miejscowości Nowy Lubiel. Po południu na celowniku policyjnego radaru znalazł się peugeot, którego kierowca przekroczył prędkość o 25 km/h. Pojazdem podróżował ojciec z dwójką dzieci w wieku 7 i 10 lat. W trakcie legitymowania mundurowi wyczuli od kierowcy alkohol. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny ponad promil alkoholu. 47-letni mieszkaniec powiatu wyszkowskiego wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością, kierując pojazdem pod wpływem alkoholu i przewożąc w pojeździe dzieci. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Teraz odpowie przed Sądem.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka kara finansowa Śledczy sprawdzą również, czy zachowanie mężczyzny zagrażało dzieciom za których bezpieczeństwo był odpowiedzialny. Kodeks karny za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu dziecka, nad którym sprawca zobowiązany był sprawować opiekę grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: kom. Damian Wroczyński

Powrót na górę strony