Aktualności

Mieszkańcy Ostrowi Mazowieckiej zatrzymali pijanego kierowcę

Data publikacji 09.09.2021

Niebezpieczną jazdę 63-letniego nietrzeźwego kierowcy zakończyli dwaj ostrowianie. Mężczyźni zabrali kierującemu kluczyki od auta aby ten nie mógł odjechać. Mężczyzna został przekazany policjantom, miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj po południu dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy zatrzymanym przez dwóch ostrowian na parkingu w Ostrowi Mazowieckiej. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z oddziału prewencji. Funkcjonariusze ustalili, że 44-latek jechał swoim pojazdem za kierującym fordem, co do którego miał podejrzenie, że może być pod wpływem alkoholu. Gdy kierujący zjechał na parking znajdujący się przy sklepie 44-latek postanowił powstrzymać kierowcę przed dalszą jazdą zabierając mu kluczyki, mężczyźnie pomógł 40-letni ostrowianin który był w pobliskim sklepie. Policjanci ustalili, że kierowcą forda był 63-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Podejrzenia co do jego stanu potwierdziły się, badanie alkotestem wskazało ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, dodatkowo od 63-latka pobrano krew do badania. Za przestępstwo kierowania autem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Dziękujemy dwóm mieszkańcom Ostrowi Mazowieckiej za szybką reakcję, która zapobiegła tragedii na drodze. Pamiętajmy, że każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości. Taką osobę należy niezwłocznie przekazać policjantom.

 

Powrót na górę strony