Poszukiwany i po narkotykach zatrzymany przez policjantów - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Poszukiwany i po narkotykach zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 13.09.2021

Kierował bez uprawnień, będąc pod działaniem narkotyków. Jak się później okazało był poszukiwany. 24-letni mężczyzna najbliższe 6 miesięcy spędzi w zakładzie karnym.

W piątek o północy policjanci ruchu drogowego makowskiej komendy zatrzymali w Kaszewicach do kontroli drogowej seata, którym podróżowało 4 osoby. W czasie kontroli kazało się, że kierujący (24 lata) jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności, nie posiada uprawnień do kierowania. Pojazd również figurował w bazach danych jako poszukiwany. Mężczyzna kierował pojazdem pod działaniem narkotyków. Funkcjonariusze podczas dalszych czynności, w miejscu zamieszkania 24-latka znaleźli i zabezpieczyli kilkadziesiąt gramów marihuany.

Policjanci ustalili, że auto, którym podróżowali zostało przywłaszczone na terenie powiatu płońskiego przez 28-latkę. Kobieta podróżowała w pojeździe, lecz chcąc uniknąć odpowiedzialności próbowała  wspólnie z podróżującą z nią 22-letnią koleżanką wprowadzić w błąd funkcjonariuszy co do swojej  tożsamości. Policjanci szybko to zweryfikowali i ustalili właściwe dane kobiet.

24-letni mężczyzna oraz 22-letnia kobieta zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Kobieta usłyszała już zarzut przywłaszczenia pojazdu oraz wprowadzenie w błąd funkcjonariusza co do swojej tożsamości, po czym została zwolniona. Natomiast 24-letni mężczyzna odpowie za posiadanie narkotyków, kierowanie w stanie po użyciu środków odurzających oraz kierowanie bez wymaganych uprawnień do kierowania. Najbliższe 6 miesięcy spędzi w zakładzie karnym.

Autor: asp. Monika Winnik

 

Powrót na górę strony