Mazowiecka grupa SPEED - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Mazowiecka grupa SPEED

Data publikacji 13.09.2021

Nadmierna prędkość, brawura, a czasami alkohol i narkotyki, to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, z jakimi na co dzień walczą policjanci z mazowieckiej grupy SPEED. Dobrze wyszkoleni, wyposażeni w najlepszy sprzęt i umiejętności. W ich pracy codziennością jest jazda z dużą prędkością i eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w ewidentny sposób zagrażają bezpieczeństwu. W ubiegły piątek w nocy policjanci w Ostrołęce przeprowadzili działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców miasta.

Dla policjantów z grupy SPEED bezpieczeństwo na drogach jest priorytetem. Mundurowi stanowczo reagują na wszelkie przejawy agresji drogowej i nie stosują taryfy ulgowej wobec kierowców łamiących przepisy.

W minionym tygodniu policjanci z mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 1242 wykroczenia, a 994 z nich dotyczyła przekroczeń dopuszczalnej prędkości, 11 kierujących przekroczyło prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi nałożyli 1041 mandatów karnych i skierowali 9 wniosków do sądów o ukaranie sprawców wykroczeń. Policjanci zatrzymali 15 praw jazdy oraz 67 dowodów rejestracyjnych. Grupa SPEED zatrzymała również 3 pijanych kierowców.

Każdy kierowca, który swoim zachowaniem będzie stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym, musi mieć świadomość nieuchronności kary. Gdy na swojej drodze spotka policjantów z grupy SPEED, których głównym zadaniem jest walka z piratami drogowymi, poniesie surowe konsekwencje za niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, na jakie naraża siebie i innych użytkowników dróg.

 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

 

Powrót na górę strony