Aktualności

Policjant z Wydziału Prewencji przeszedł Maraton Pieszy Przedwiośnie po Górach Świętokrzyskich

Data publikacji 21.09.2021

Maraton Przedwiośnie po raz piąty wystartował i finiszował w Centrum Edukacji i Kultury "Szklany Dom" w Ciekotach. Jednym z uczestników był st. sierż. Krzysztof Dukała z Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu.

Trasa maratonu liczyła aż 78 kilometrów i tradycyjnie wiodła po najpiękniejszych miejscach Gór Świętokrzyskich i sześciu gminach i dwóch powiatach: Masłów, Górno, Bieliny, Nowa Słupia, Bodzentyn  i Łączna. Uczestnicy do zaliczenia mieli punkty kontrolne w: Świętej Katarzynie, Kakoninie, Hucie Szklanej, Woli Szczygiełkowej, Bodzentynie, Klonowie. Przejście trasy wymagało od uczestników wytrzymałości i dyscypliny. Na starcie pojawiło się sporo debiutantów, ale byli też i tacy, którzy w Przedwiośniu udział biorą co roku. Wśród uczestników nie brakowało biegaczy i piechurów z całego kraju.

Pierwsi zawodnicy na mecie pojawili się już po ośmiu godzinach. Wyjątkowymi witrażowymi medalami, wykonanymi przez Marcina Krakowiaka, na mecie dekorowali m.in. wójt Tomasz Lato, Paweł Milewicz, organizator maratonu z PTTK Kielce, Wojciech Purtak, dyrektor "Szklanego Domu". Przedwiośnie zostało zorganizowane przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Krzysztofowi gratulujemy oraz życzymy kolejnych wyzwań i sukcesów!

Autor: Sylwia Szewczyk/WP

Powrót na górę strony