Aktualności

Mazowieckie Młodzieżowe Zawody Strzeleckie Formacji Mundurowych rozstrzygnięte

Data publikacji 24.09.2021

Na strzelnicy w Piastowie odbyły się zawody strzeleckie dla uczniów szkół z klasami mundurowymi. Zwycięzcami drużynowymi okazali się uczniowie z XI LO z Oddziałami Integracyjnymi im. S. Staszica w Radomiu, indywidualnie najlepsza okazała się Wiktoria Szyderska, a najlepszym strzelcem został Emil Czarnecki.

Na strzelnicy w Piastowie odbyły się Mazowieckie Młodzieżowe Zawody Strzeleckie Formacji Mundurowych, których organizatorami byli XI LO im. Stanisława Staszica w Radomiu, Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu, Fabryka Broni „Łucznik” oraz gmina Jedlińsk. Do udziału w zawodach zgłosiły się szkoły z Radomia, Nowego Miasta nad Pilicą, Białobrzegów, a także z Końskich. Zawodnicy brali udział w różnych konkurencjach, gdy w tym czasie pozostali uczniowie uczestniczyli w pikniku edukacyjnym, gdzie policjanci z KWP zs. w Radomiu zorganizowali pokazy takty i technik interwencji oraz ratownictwa medycznego, a na stanowiskach statycznych prezentowane były treści edukacyjne. Swoje wystawy i pokazy prezentowała także Fabryka Broni ‘Łucznik” Radom, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu, Inspekcja Transportu Drogowego, Środowiskowo-Lekarskie WOPR, WOPR w Radomiu, Nadwiślański Oddział Straży Granicznej, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Radomiu oraz 62 Batalion Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Radomiu. Mundurowi zachęcali do wstępowania w ich szeregi.

Zawody odbywały się w czterech konkurencjach. W klasyfikacji drużynowej najlepsi okazali się uczniowie z XI LO z Oddziałami Integracyjnymi im. S. Staszica, którzy odebrali puchar i medali z rąk I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Jakuba Gorczyńskiego. Ta szkoła też wygrała w klasyfikacji drużynowej dziewcząt. Natomiast klasyfikację drużynową chłopców wygrało Niepubliczne Technikum Zawodowe w Nowym Mieście nad Pilicą. Wśród dziewcząt najbardziej celne oko miała Wiktoria Szyderska z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach, a najlepszym strzelcem okazał się Emil Czarnecki z Niepublicznego Technikum Zawodowego w Nowym Mieście nad Pilicą. Nagrody zwycięzcom wręczyli viceprezydent Miasta Radomia Katarzyna Kalinowska, Członek Zarządu Fabryki Broni „Łucznik” Seweryn Figurski oraz Wójt Gminy Jedlińsk Kamil Dziewierz.

W wydarzeniu uczestniczyło około 300 osób. Oprócz rywalizacji był to czas integracji i wymiany poglądów. Na wszystkich czekała gorąca grochówka i kiełbaski pieczone przy wspólnym ognisku.

  • Pokazy taktyk interwencji
  • Pokazy pierwszej pomocy
  • I Zastępca KWP wręcza medale
  • uczniowie klas mundurowych
  • Uczniowie i organizatorzy
  • Viceprezydent wręcza puchar
  • stanowiska na pikniku
  • klasy mundurowe
Powrót na górę strony