Aktualności

Policjanci rozmawiali z młodzieżą o aplikacji Moja Komenda i Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 13.04.2017

Policjanci spotkali się z uczniami Szkół Podstawowych w Drążdżewie, Rakach i Amelinie. Tematem tych spotkań były zasady bezpiecznego korzystania z Internetu oraz cyberprzemoc. Miały ono na celu uświadomienie młodym ludziom, że w sieci nigdy nie jesteśmy anonimowi, a każde użycie komputera zostawia ślady.

Przemoc ta jest bardzo dotkliwa, ponieważ kompromitujące materiały, ukradkiem zrobione zdjęcia, nagrane na telefon komórkowy filmiki docierają za pomocą sieci do wielu osób. Policjanci radzili, co robić, aby nie stać się ofiarą cyberprzemocy, jak postąpić będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci. W trakcie dyskusji z uczniami funkcjonariusze przypomnieli również o odpowiedzialności nieletnich, jaka wiąże się z nieprawnymi zachowaniami obserwowanymi w Internecie. Mundurowi mówili także o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu, przestrzegali przed niebezpieczeństwami jakie mogą czyhać podczas „surfowania w Internecie”

Dzielnicowi aktywnie uczestniczą w wielu spotkaniach ze społeczeństwem. Spotykają się m. in. w szkołach. Wczoraj dzielnicowy mł. asp. Dariusz Matulewicz rozmawiał o bezpieczeństwie, służył radą i pomocą. Mówił również o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda, dzięki której w bardzo szybki sposób możliwe jest wyszukanie kontaktu do dzielnicowego. W trakcie spotkania dzielnicowy odpowiadał chętnie na pytania uczniów dotyczące zawodu policjanta i pracy w policji.

 

Autor: sierż. szt. Monika Winnik

Powrót na górę strony