Aktualności

Mazowiecka grupa „SPEED” nadal skuteczna

Data publikacji 06.10.2021

Grupa „SPEED” patrolująca Mazowsze namierzyła i ukarała w minionym tygodniu kolejnych piratów drogowych, znacznie przekraczających dozwoloną prędkość czy wyprzedzających na przejściach dla pieszych. O tym, że grupa ta działa aktywnie, przekonali się m.in. kierowca peugeota oraz motocyklista. Kierowcy ukarani zostali mandatami oraz punktami karnymi. Stracili też prawa jazdy.

Działania grupy „SPEED” prowadzone są cyklicznie z dużą częstotliwością. Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i inne niebezpieczne manewry.

Nadmierna prędkość to najczęściej wymieniana przyczyna wypadków drogowych. Wynika to nie tylko z policyjnych statystyk, ale i z obserwacji użytkowników dróg. Grupa „SPEED” ma na celu przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

W minionym tygodniu policjanci z grupy „SPEED” ujawnili 1080 wykroczeń, a 927 z nich dotyczyło przekroczeń dopuszczalnej prędkości. 19 kierujących przekroczyło prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi nałożyli 938 mandatów karnych i skierowali 11 wniosków do sądów o ukaranie sprawców wykroczeń. Policjanci zatrzymali 20 praw jazdy oraz 55 dowody rejestracyjne. Grupa „SPEED” zatrzymała również 2 pijanych kierowców oraz dwóch, którzy kierowali pomimo orzeczonego zakazu.

I tak, np. w Płocku przy ul. Piłsudskiego policjanci zatrzymali kierującego peugeotem, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym (103/50 km/h). Na kierowcę nałożono mandat i punkty karne oraz zatrzymano prawo jazdy. W Stropkowie na DK10 kierujący motocyklem suzuki wyprzedził inny pojazd bezpośrednio na przejściu dla pieszych. Na kierowcę nałożono mandat i punkty karne. Podobnie w Dobrosielicach, kierujący kia, wyprzedził inny pojazd bezpośrednio na przejściu dla pieszych. Na kierowcę nałożono mandat i punkty karne.

ZP KWP

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.73 MB)

Pliki do pobrania

  • 44.08 KB
    Transkrypcja do filmu
Powrót na górę strony