Aktualności

Siebie NIE truję - innych uświadamiam i szanuję

Data publikacji 07.10.2021

Ciechanowska Policja wspólnie z Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie zorganizowała działania profilaktyczne pn. „Siebie NIE truję - innych uświadamiam i szanuję”. Za nami już pierwsze spotkania z młodzieżą, która miała możliwość obejrzenia filmu pt. „Zdążyć” na dużym ekranie. Film ma przestrzegać młodzież przed zażywaniem substancji psychoaktywnych.

Działania profilaktyczne ciechanowskiej policji to kontynuacja projektu realizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji zs. w Radomiu i Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego „Kukułka” w Wierzbicy, przeprowadzonego w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”. Celem działań jest przeciwstawianie się negatywnym zachowaniom oraz przeciwdziałanie zjawiskom patologii, w tym zapobieganie i przeciwdziałanie uzależnieniu od narkotyków i dopalaczy.

W spotkaniach z funkcjonariuszami weźmie udział w sumie około 800 uczniów szkół średnich z terenu powiatu ciechanowskiego. Za nami już pierwsze projekcje filmu i rozmowy z młodzieżą.  Film pt. „Zdążyć” to multimedialne narzędzie w zakresie walki z zagrożeniami narkotykowymi wśród młodzieży. Wyświetlenie filmu jest poprzedzone wprowadzeniem w tematykę uzależnień natomiast po projekcji analizujemy film, zwracamy uwagę na relacje rodzinne, rówieśnicze, konsekwencje prawne oraz skutki zdrowotne. Przy okazji spotkania informujemy gdzie osoby uzależnione mogą szukać pomocy.

Film opowiada historię studentki Dory Skrzyńskiej (zagraną przez Klaudię Orzechowską), która wraca z Nowego Jorku do rodzinnego domu w Polsce. Dora na balu dla Rezerwistów i Weteranów poznaje Aleksandra Ordeckiego, Osę (w jego rolę wcielił się Łukasz Dulęba), który wprowadza dziewczynę w świat dopalaczy i narkotyków, z którego nie jest tak prosto się wydostać i przestać je zażywać .

Forma w jakiej prowadzone są zajęcia spotkała się z dużym zainteresowaniem zarówno przez padegogów jak i samych uczniów. Kolejne spotkania z młodzieżą już 12 października w Sali widowiskowej PCKiSZ w Ciechanowie.

Autor: kom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony