Aktualności

29-latek produkował narkotyki. Broń nosił przy sobie, bo jak twierdził czuł się zagrożony

Data publikacji 11.10.2021

Extazy, sól kokainową, broń, a także wiele substancji i przyrządów służących do wytwarzania środków odurzających, zabezpieczyli operacyjni z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu płockiej komendy. Właścicielem narkotyków, a zarazem producentem zabronionych substancji okazał się być 29-latek. Podejrzany w beczkach przechowywał substancje, które miały mu służyć do wytwarzania narkotyków. Mieszkańcowi powiatu płockiego grozi nawet do 10 lat więzienia.

Operacyjni z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu płockiej komendy zatrzymali w piątkowe popołudnie 29-latka. Policjanci mieli ustalenia, że mężczyzna ten może posiadać zabronione substancje jak i również, zajmować się ich produkcją. Wszystkie te podejrzenia szybko stały się faktem.

Mężczyzna miał przy sobie 150 gramów extazy, sól kokainową oraz broń. W toku przeszukania pojazdu jak i garażu na terenie rodzinnej posesji 29-latka policjanci zabezpieczyli kilka beczek z zawartością sypkich substancji służących najprawdopodobniej do produkcji środków odurzających, menzurki, wagę i innego rodzaju przedmioty służące do wytwarzania narkotyków. 29-latek przyznał, że ujawnione przyrządy produkcyjne, jak i substancje to jego własność. 

Wszystkie substancje jak i przedmioty zostały zabezpieczone. Broń, którą miał przy sobie podejrzany to replika, którą jak twierdził nosił bo czuł się zagrożony. 29-latek został zatrzymany, a wczoraj w płockiej prokuraturze usłyszał zarzuty, za które grozi mu do 10 lat więzienia.

Autor: podkom. Marta Lewandowska

Powrót na górę strony