Pracowity weekend ciechanowskiej Policji - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Pracowity weekend ciechanowskiej Policji

Data publikacji 11.10.2021

Policjanci z Ciechanowa w ubiegły weekend mieli „ręce pełne roboty” . W niedzielę rano po pościgu zatrzymali 25-letniego mieszkańca Mławy, który miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Wieczorem zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który spowodował kolizje drogową pod wpływem alkoholu. Przed północą w ich ręce wpadł 20-letni mieszkaniec Ciechanowa, który kierował samochodem wbrew dwóm sądowym zakazom prowadzenia pojazdów. Tuż po północy funkcjonariusze zatrzymali 20-letniego mieszkańca powiatu przasnyskiego, który miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu i cztery zakazy prowadzenia pojazdów wydane przez sąd.

W niedzielę rano funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zauważyli kierującego samochodem marki Mazda, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Policjanci wydali kierującemu sygnały do zatrzymania, do którego kierujący się nie zastosował. Po krótkiej ucieczce porzucił pojazd na parkingu i dalej uciekał pieszo. Mężczyzna został zatrzymany przez policjanta ciechanowskiej drogówki w pościgu pieszym. Był to 25-letni mieszkaniec Mławy. Jak się okazało mężczyzna miał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów a podczas zatrzymania był agresywny, znieważył funkcjonariuszy oraz kierował wobec nich groźby karalne. Od mężczyzny został pobrana krew do badań z uwagi na odmowę poddania się badaniu na zawartość alkoholu. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia wieczorem w miejscowości Rutki Marszewice doszło do zdarzenia drogowego, gdzie 44-letni kierowca samochodu marki Renault stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Mężczyzna miał w organizmie blisko 2 promile.

Przed północą w Ciechanowie policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca Ciechanowa, który kierował samochodem marki Audi wbrew dwóm sądowym zakazom prowadzenia pojazdów.

A tuż po północy policjanci w Ciechanowie zauważyli samochód marki VW Golf, co do którego kierowcy mieli podejrzenie, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. 20-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo młodego kierowcę obowiązywały cztery zakazy prowadzenia pojazdów wydane przez sąd.

Teraz wszystkich nieodpowiedzialnych kierowców czekają surowe konsekwencje prawne i dotkliwe kary finansowe.

 

Autor: kom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony