Aż 65 zarzutów dla pary, która okradała płockiego seniora - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Aż 65 zarzutów dla pary, która okradała płockiego seniora

Data publikacji 22.10.2021

44-latka miała opiekować się starszym mężczyzną, a jak się okazało zarówno za jego życia jak i po śmierci, okradała go z oszczędności. Wspólnikiem był jej konkubent. Dzisiaj para usłyszała aż 65 zarzutów kradzieży w włamaniem na konto bankowe. 44-latka i jej partner wypłacili za pomocą karty bankomatowej, blisko 60 tys. złotych z konta zmarłego seniora. Grozi im do 10 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy skrupulatnie zajęli się sprawą zniknięcia z konta bankowego seniora kwoty kilkudziesięciu tysięcy złotych. O podejrzanych wypłatach z konta, policjantów poinformowała córka mężczyzny, która przebywała poza granicami kraju.

Policjanci przeanalizowali ostatnie kilka miesięcy z życia płockiego seniora. Zaskakującym był fakt, że pieniądze z konta wypłacane były nawet po jego śmierci. Funkcjonariusze odtworzyli historię i ustalili, że schorowanym mężczyzną opiekowała się 44-latka. I jak się okazało, to właśnie opiekunka wykorzystując ufność seniora, uzyskała od niego pin do karty bankomatowej i systematycznie wypłaca pieniądze z konta. Wspólnikiem kobiety w tym kilkumiesięcznym procederze, był jej 53-letni konkubent.

Wczoraj wczesnym rankiem policjanci zatrzymali parę w jednym z płockich mieszkań. 53-latek próbował jeszcze ukryć kartę bankomatową należącą do zmarłego seniora, ale bezskutecznie. Wraz z konkubiną trafił do policyjnego aresztu.

Obszerny materiał dowodowy jaki zebrali policjanci z z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy pozwolił na sformułowanie aż 65 zarzutów kradzieży z włamaniem na kontro bankowe. Zarzuty te usłyszała dzisiaj zatrzymana 44-latka i jej konkubent. Zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia.

Autor: podkom. Marta Lewandowska

Powrót na górę strony