Policjanci z Garwolina zatrzymali złodzieja, który działał na terenie kilku powiatów - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Policjanci z Garwolina zatrzymali złodzieja, który działał na terenie kilku powiatów

Data publikacji 22.10.2021

Garwolińscy kryminalni od pewnego czasu byli na tropie złodzieja, działającego na terenie powiatu. Ostatecznie zebrali dowody na to, że za kradzieżami stoi 24-latek z gminy Górzno. Udowodniono mu kilkanaście kradzieży rowerów i innych przedmiotów nie tylko w powiecie garwolińskim. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Garwolińscy kryminalni pracowali nad sprawą kradzieży, na terenie powiatu garwolińskiego. Ustalenia doprowadziły ich do mężczyzny z gminy Górzno. Wspólnie z policjantami z Sobolewa, funkcjonariusze przeszukali jego posesję, gdzie odnaleźli skradziony rower. Jak się okazało, policjanci zdążyli ustalić złodzieja zanim pokrzywdzony złożył zawiadomienie o kradzieży. Dzięki szybkiemu działaniu, odzyskane mienie, którego wartość właściciel oszacował na kwotę 3 tysięcy złotych, trafiło z powrotem w prawowite ręce.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie kolejnych zarzutów. Oprócz kradzieży rowerów, dotyczyły one także kradzieży sklepowych. 24-latek kradł rowery i inne artykuły, a następnie spieniężał swój łup, sprzedając go między innymi na giełdzie.

Po przewiezieniu do komendy w Garwolinie mężczyzna złożył zeznania. Przyznał się do kradzieży na terenie powiatu garwolińskiego. Okazało się też, że na złodziejskie wyprawy jeździł również do powiatów ryckiego i otwockiego. Praca garwolińskich kryminalnych przyczyniła się do ustalenia, że 24-latek był również sprawcą kradzieży roweru na terenie gminy Kołbiel. Udowodniono mu w sumie kilkanaście kradzieży. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


 

Autor: mł. asp. Małgorzata Pychner

Powrót na górę strony