Grupa SPEED cały czas zapewnia bezpieczeństwo na mazowieckich drogach - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Grupa SPEED cały czas zapewnia bezpieczeństwo na mazowieckich drogach

Data publikacji 25.10.2021

Grupa „SPEED” patrolująca Mazowsze namierzyła i ukarała w minionym tygodniu kolejnych piratów drogowych, znacznie przekraczających dozwoloną prędkość czy wyprzedzających na przejściach dla pieszych.

Działania grupy „SPEED” prowadzone są cyklicznie. Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i inne niebezpieczne manewry.

Nadmierna prędkość to najczęściej wymieniana przyczyna wypadków drogowych. Wynika to nie tylko z policyjnych statystyk, ale i z obserwacji użytkowników dróg. Grupa „SPEED” ma na celu przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

W minionym tygodniu policjanci z grupy „SPEED” ujawnili 1132 wykroczenia, a 957 z nich dotyczyło przekroczeń dopuszczalnej prędkości. 19 kierujących przekroczyło prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi nałożyli 1005 mandatów karnych i skierowali 8 wniosków do sądów o ukaranie sprawców wykroczeń. Policjanci zatrzymali 21 praw jazdy oraz 47 dowodów rejestracyjnych. Grupa „SPEED” zatrzymała również 2 pijanych kierowców oraz dwóch, którzy kierowali pomimo orzeczonego zakazu, jednego, który nie zatrzymał się do kontroli i trzech kierujących bez uprawnień.

ZP KWP

Powrót na górę strony