Aktualności

Spostrzegawczość dzielnicowego pełniącego służbę w rejonie cmentarza pozwoliła za wyeliminowanie z ruchu pijanego kierowcy

Data publikacji 02.11.2021

Dzięki czujności policjanta z ostrołęckiego rewiru dzielnicowych, który dbał o bezpieczeństwo we Wszystkich Świętych w rejonie nekropolii udaremniono jazdę kompletnie pijanemu kierowcy. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Bezmyślny kierowca odpowie za swoje postępowanie przed sądem.

Wczoraj jednej z patrol ostrołęckich dzielnicowych pełnił służbę w rejonie cmentarza na ul. Krańcowej. Zadaniem funkcjonariuszy było zapewnienie bezpieczeństwa w tym miejscu oraz niesienie pomocy osobom odwiedzających groby swoich bliskich. Podczas wykonywania czynności jeden z dzielnicowych zauważył audi, którego sposób jazdy wskazywał na to, że jego kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu. Pojazd poruszał się całą szerokością jezdni oraz przekraczał linię ciągłą oddzielającą pasy jezdni.

Audi zostało zatrzymane, w trakcie kontroli okazało się, że jego kierowca (38 lat) jest pijany. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. W związku z powyższym zatrzymano mu prawo jazdy. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo-śledczego.

Bądźmy odpowiedzialni i nigdy nie wsiadajmy ,,za kierownicę” będąc pod wpływem alkoholu, lub środków odurzających. Podejmując złą decyzje w jednej chwili możemy zmarnować życie sobie, naszym bliskim, lub innej niewinnej osobie.  Pamiętajmy, że nie jesteśmy w stanie cofnąć czasu nawet o sekundę, a droga to nie gra komputerowa, w której mamy ,,kilka żyć”. Dlatego podejmujmy tylko odpowiedzialne decyzję. Reagujmy w każdym przypadku, kiedy widzimy, że możemy mieć do czynienia z kierowcą znajdującym się  pod wpływem alkoholu.

Autor: kom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony