Aktualności

Dwóch poszukiwanych w rękach płońskich policjantów.

Data publikacji 08.11.2021

W ręce policjantów z Płońska wpadło dwóch poszukiwanych. 26-latek z gm. Płońsk złapany został na kradzieży w sklepie, natomiast 33-latek kierował pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości. Obaj trafili do zakładu karnego, gdzie jeden z nich spędzi rok, a drugi 5 lat.

W miniony piątek płońscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży alkoholu w jednym ze sklepów na terenie miasta. Pracownik ochrony ujął dwóch mężczyzn, którzy nie płacąc za towar próbowali opuścić market. Sprawcą kradzieży okazał się być 30-letni płońszczanin. Towarzyszył mu 26-letni mieszkaniec gminy Płońsk. W czasie sprawdzenia w policyjnych bazach danych policjanci ustalili, że młodszy z mężczyzn jest osobą poszukiwaną przez sąd celem ustalenia miejsca pobytu oraz zatrzymania i doprowadzenia do zakładu karnego. 26-latek za wcześniej popełnione przestępstwo – jazdę w stanie nietrzeźwości, ma do odbycia karę 1 roku pozbawienia wolności.

Minionej nocy kolejny poszukiwany wpadł w ręce policjantów z Raciąża. Kilkanaście minut po północy uwagę funkcjonariuszy zwrócił osobowy opel jadący ulicą Warszawską w Raciążu. Kierowca tego auta miał wyraźne problemy z zachowaniem prostego toru jazdy. W czasie kontroli drogowej okazało się, że za kierownicą siedzi 33-letni płocczanin, poszukiwany przez sąd do odbycia kary 5 lat pozbawienia wolności za przestępstwo rozboju. Mężczyzna miał w organizmie ponad 0,7 promila alkohol, a do tego zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami.

Obaj poszukiwani, po pobycie w policyjnym areszcie, zostali przewiezieni do zakładu karnego.


 

Autor: kom. Kinga Drężek-Zmysłowsk

Powrót na górę strony