Aktualności

Nowi policjanci złożyli ślubowanie

Data publikacji 16.11.2021

9 nowych policjantów zasiliło szeregi garnizonu mazowieckiego. Dzisiaj odbyło się uroczyste ślubowanie, które przyjął Komendant Wojewódzki Policji insp. Waldemar Wołowiec. Teraz przed nowo przyjętymi funkcjonariuszami sześciomiesięczny kurs przygotowawczy, po którym rozpoczną służbę w jednostkach mazowieckiego garnizonu Policji.

Dzisiaj w sali konferencyjnej w Komendzie Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której ślubowało 9 nowo przyjętych funkcjonariuszy Policji. W tej grupie są 3 kobiety.

Policjantów przywitał Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu insp. Waldemar Wołowiec. Szef mazowieckich policjantów w słowach skierowanych do nowych funkcjonariuszy podkreślił jak trudna i odpowiedzialna jest to służba. Życzył wszystkim wytrwałości i zrozumienia dla trudów tego zawodu. Do życzeń komendanta dołączył się ks. Jarosław Rożek - kapelan mazowieckich policjantów, który zapewnił funkcjonariuszy, że otacza ich modlitwą i wręczył im obrazki z modlitwą Michała Archanioła, patrona polskiej Policji. W uroczystości wziął udział także Wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu asp. szt. Robert Król oraz Przewodnicząca Wojewódzkiego Zarządu Zakładowego NSZZ Pracowników Policji - Anna Kwasiborska.

Teraz przed nowo przyjętymi funkcjonariuszami sześciomiesięczny kurs przygotowawczy, podczas którego zdobędą wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu przepisów prawa i taktyki policyjnej. Będą także doskonalić swoje umiejętności strzeleckie. Po tym czasie, w ramach adaptacji zawodowej, pełnić będą służby patrolowe w praktyce, weryfikując nabytą wcześniej wiedzę. Po odbyciu tego szkolenia wrócą do jednostek terenowych naszego województwa i tam pełnić będą dalszą służbę.

Funkcjonariusze po szkoleniu, służyć będą w 5 jednostkach naszego garnizonu (w Białobrzegach - 1, Ostrowi Maz. - 1, Żyrardowie - 1, SPPP w Płocku - 4, SPPP w Radomiu - 2).

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

  • Trzy osoby stojące oraz jedna osoba widoczna z tyłu
  • Umundurowani policjanci stojący w szeregach na sali
  • Umundurowani policjanci stojący w szeregach na sali, z prawej strony widoczny poczet sztandarowy
  • Umundurowani policjanci stojący w szeregach na sali, w środku widoczny poczet sztandarowy
  • Trzy osoby stojące oraz jedna osoba widoczna z tyłu
  • Komendant Wojewódzki Policji insp. Waldemar Wołowiec podaje rękę nowemu policjantowi, w tle inni policjanci
Powrót na górę strony