Aktualności

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych na Mazowszu - 21 listopada 2021

Data publikacji 19.11.2021

Niestety na drogach codziennie rozgrywają się czyjeś tragedie, osobiste dramaty. Polskie drogi zbierają co roku śmiertelne żniwo. Musimy pamiętać zarówno o tych, którzy zginęli, jak również o tych, którzy zostali. Niejednokrotnie przeżycie wypadku wiąże się z nieodwracalnym kalectwem, długim cierpieniem i bólem. Takie doświadczenia dotykają również sprawców tych tragedii, którzy stają się ofiarami swoich błędów.

Ten dzień jest po to aby uczcić pamięć ofiar wypadków, ale jest też po to aby pokazać nam, użytkownikom dróg, że nasze decyzje, które na co dzień podejmujemy na drodze mogą zmienić nasze, życie i życie innych, mogą także to życie odebrać.

Na tę okoliczność policjanci Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Wydziału Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu przygotowali również spot profilaktyczny uświadamiający wszystkim użytkownikom dróg jaką rolę odgrywają w ruchu drogowym.

Przy każdej okazji apelujemy do użytkowników dróg o zachowanie rozwagi, o to aby wyruszali w podróż ze świadomością, że nie są sami na drodze, że to od nich zależy bezpieczeństwo zarówno ich samych jak też innych użytkowników dróg. Nie mogło być inaczej również przy tej okazji.

Tym razem w ramach zbliżających się obchodów Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych, policjanci z mazowieckiej drogówki już w miniony piątek udali się do Zespołu Szkół Samochodowych gdzie spotkali się z młodymi kierowcami, a także z kandydatami na kierowców. Podczas spotkania z młodzieżą, poruszona została kwestia  roli człowieka jako głównego czynnika powstawania wypadków drogowych, a także rola pierwszej pomocy przedmedycznej, która ma niebagatelny wpływ na zmniejszenie liczby ofiar wypadków drogowych. Przy tej okazji młodzież otrzymała od policjantów mini apteczki, których zawartość może zostać wykorzystana podczas udzielania właśnie pierwszej pomocy przedmedycznej.

PAMIĘTAJ! TO RÓWNIEŻ OD CIEBIE ZALEŻY CZY CZAS ZATRZYMA SIĘ DLA CIEBIE CZY TEŻ DLA KOGOŚ, KTO MOŻE STAĆ SIĘ OFIARĄ TWOICH NIEWŁAŚCIWYCH DECYZJI   

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 21.11 MB)

Powrót na górę strony