Policjanci szkoli żołnierzy - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Policjanci szkoli żołnierzy

Data publikacji 24.11.2021

Jak się zachować, gdy tłum atakuje cię kamieniami, jak używać tarczy, czy też, jak poprawnie działać w pododdziale zwartym - między innymi takie zagadnienia poruszali policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Płocku, którzy szkoli sochaczewskich żołnierzy przed ich prawdopodobnym wyjazdem na wschodnią granicę.

Codziennie kilka tysięcy policjantów, w stanie najwyższej gotowości, każdego dnia strzeże wschodniej granicy Polski. Mundurowi, którzy pozostali w jednostkach pełnia normalna służbę, ale też znajdują czas, by szkolić innych mundurowych. Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Płocku spotkali się z żołnierzami z Jednostki Wojskowej 1560 z Sochaczewa, którym przekazali wiedzę zdobytą w czasie służby.

Żołnierze z 38 Dywizjonu Zabezpieczenia Obrony Powietrznej z Sochaczewa mogli między innymi zapoznać, się, jak działać w policyjnym pododdziale zwartym, jak chronić się przed kamieniami w czasie zabezpieczenia, jak używać tarcz, jak tworzyć kordony, czy też jak powinna wyglądać poprawna tyraliera. Żołnierze mogli w sposób praktyczny przećwiczyć ugrupowania i szyki policyjne stosowane podczas różnego rodzaju działań, które są obecnie wykorzystywane w czasie służby na granicy.

Zespół Prasowy KWP

  • Żołnierze stojący z tarczami oraz policjanci
  • Żołnierze stojący z tarczami oraz policjanci
  • Żołnierze stojący z tarczami oraz policjanci
Powrót na górę strony