Aktualności

Dzięki dzielnicowemu skradziony motorower trafił do właściciela

Data publikacji 25.11.2021

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Świerczach odnalazł skradziony na terenie powiatu pułtuskiego motorower. 28-letni sprawca kradzieży usłyszał zarzuty i przyznał się do popełnienia tego przestępstwa. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

69-letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego w miniony poniedziałek zgłosił policjantom kradzież motoroweru z terenu swojej posesji. W wyjaśnienie sprawy zaangażował się dzielnicowy gminy Świercze, który dzięki doskonałemu rozpoznaniu terenu oraz wykorzystując zdobyte informacje, ustalił miejsce przechowywania jednośladu.

Funkcjonariusze do sprawy zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu pułtuskiego, który usłyszał już zarzut kradzieży motoroweru, do którego się przyznał. Takie przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Po przeprowadzonych czynnościach pojazd trafił do właściciela.

Policjanci apelują do mieszkańców powiatu pułtuskiego aby nie ułatwiali życia złodziejom i zabezpieczali swoje pojazdy pozostawione na posesjach. Przestępcy tylko szukają okazji, aby w łatwy sposób zdobyć wartościowe mienie.

 

Autor: sierż. Renata Soból

Powrót na górę strony