Aktualności

Lokalne inicjatywy dzielnicowej

Data publikacji 29.11.2021

Dzielnicowa Gminy Sypniewo mł. asp. Marlena Kołodziejska aktywnie włącza się w lokalne inicjatywy profilaktyczne. Tym razem w ramach planu priorytetowego podjęła współpracę z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sypniewie. W ramach tych działań podczas kontroli drogowych rozdaje kierowcom tzw. pakiety profilaktyczne.

Każdy dzielnicowy pracuje w oparciu o opracowane plany działań priorytetowych dla swoich rejonów służbowych. Takie plany to narzędzia, które mają na celu poprawić skuteczność współdziałania dzielnicowego z mieszkańcami na rzecz poprawy bezpieczeństwa w danym rejonie. Plany działań priorytetowych i określone w nich zadania opracowywane są i wynikają z informacji uzyskanych m.in. ze spotkań dzielnicowego ze społeczeństwem, analizy bezpieczeństwa, debat oraz z bieżącego rozpoznania.

Dzielnicowa Gminy Sypniewo mł. asp. Marlena Kołodziejska po analizie stanu bezpieczeństwa w swoim planie priorytetowym zawarła przeprowadzenie działań związanych z zagrożeniem jakim jest kierowanie pojazdami i rowerami pod wpływem alkoholu w miejscowości Zamość. Żeby uświadomić kierowców, również jednośladów, że kierowanie wszelkimi pojazdami w stanie nietrzeźwości i po użyciu alkoholu może doprowadzić do tragedii na drodze, nawiązała współpracę z Gminną Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sypniewie. W ramach tych działań przygotowano pakiety bezpieczeństwa. Taki zestaw zawiera jednorazowy alkomat, zapach samochodowy, ulotkę przestrzegającą kierowców przed jazdą pod wpływem alkoholu oraz odblask, który może uchronić życie rowerzysty, szczególnie kiedy jedzie po zmroku.

Dzielnicowa podczas kontroli drogowych uświadamia kierowców o zagrożeniach związanych z kierowaniem po alkoholu oraz o konsekwencjach prawnych. By zachęcić do przestrzegania przepisów wręcza kierowcom tzw. pakiety bezpieczeństwa. Swoje działania policjantka rozpoczęła już w listopadzie i będzie je kontynuowała do końca stycznia 2022 roku.

Przypominamy również o aplikacji na telefon „Moja Komenda” dzięki której w łatwy i szybki sposób można odnaleźć kontakt do każdego dzielnicowego w Polsce. Aplikacja „Moja komenda” zawiera także bazę teleadresową wszystkich komend, komisariatów i posterunków Policji w kraju.

Autor: asp. Monika Winnik

Powrót na górę strony