Aktualności

Nie taka zima zła dla kierowców!

Data publikacji 30.12.2021

Zima nie musi być problemem dla kierowców, kiedy odpowiednio się do niej przygotujemy. Aby zimą komfortowo i bezpiecznie czuć się za kierownicą naszego samochodu zastosujmy się do kilku najważniejszych zasad.

1. Wymieńmy opony na zimowe, gdyż to one odpowiadają za precyzję prowadzenia pojazdu, oraz drogę hamowania.

2. Sprawdźmy stan oświetlenia pojazdu- przy ograniczonej widoczności zimową porą odpowiednio wyregulowane i utrzymane światła są niezwykle ważne.

3. Sprawdźmy stan wycieraczek oraz zadbajmy o wymianę płynu do spryskiwaczy na zimowy, ułatwi nam to utrzymanie w czystości szyb w naszym samochodzie, a tym samym poprawi widoczność.

4. Zwróćmy również uwagę na stan akumulatora w pojeździe, gdyż już przy temperaturze zerowej jego sprawność spada o 20%, przy niższych temperaturach może spaść nawet do 50 %.

5. Gdy spadnie śnieg pamiętajmy o dokładnym usunięciu go z naszego samochodu, gdyż zalegający na elementach karoserii oraz szybach śnieg czy lód, podczas jazdy stwarza ogromne zagrożenie dla nas samych oraz innych uczestników ruchu drogowego.

PONADTO ZA PORUSZANIE SIĘ PO DRODZE Z ZALEGAJĄCYM NA SAMOCHODZIE ŚNIEGIEM, NA KIERUJĄCEGO MOŻE ZOSTAĆ NAŁOŻONY MANDAT KARNY W KWOCIE 20-500 zł. ORAZ 6 pkt. KARNYCH.

 

WRD KWP

Powrót na górę strony