Aktualności

Mazowiecka grupa SPEED

Data publikacji 14.12.2021

Kierowcy przekraczający prędkość, czy popełniający rażące wykroczenia w ruchu drogowym przekonali się już o skuteczności działań policyjnej grupy SPEED. Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i inne niebezpieczne manewry.

Powołana grupa SPEED składa się z doświadczonych funkcjonariuszy. W ich ręce przekazano nowoczesne radiowozy z pomocą których mogą studzić emocje kierowców, którzy lekceważą drogowe przepisy i zagrażają innym. Policjanci mają sporo pracy, bo niestety nadal są osoby, które jeżdżą niebezpiecznie i zdecydowanie za szybko.

W minionym tygodniu policjanci z grupy SPEED ujawnili 1121 wykroczenia, a 893 z nich dotyczyło przekroczeń dopuszczalnej prędkości. 9 kierujących przekroczyło prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi nałożyli 992 mandaty karne i skierowali 12 wniosków do sądów o ukaranie sprawców wykroczeń. Policjanci zatrzymali 9 praw jazdy oraz 42 dowody rejestracyjne. Grupa „SPEED” zatrzymała również jednego pijanego kierowcę.

 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony