Aktualności

Dzielnicowy zorganizował pomoc potrzebującej rodzinie

Data publikacji 22.12.2021

Dzielnicowy w Pniewach swój rejon służbowy zna od kilku lat. Dzięki dobremu rozpoznaniu w trakcie wykonywania codziennych zadań natrafił na rodzinę potrzebującą wsparcia. Zaproponował więc pomoc.

Mł. asp. Piotr Tomczak w Policji służy od ponad 10 lat. Od 6 lat pełni obowiązki na stanowisku dzielnicowego. Jego rejon obejmuje teren gminy Pniewy. Dzielnicowy podczas obchodu realizuje zadania poznając m. in. potrzeby i problemy jego mieszkańców.

W trakcie jednej z wizyt natrafił na rodzinę potrzebującą wsparcia. Wyszedł z inicjatywą pomocy. Zebrał najpotrzebniejsze im rzeczy, spakował i wczoraj wrócił do rodziny z ponowną wizytą, przekazał im symboliczną pomoc w postaci odzieży, zabawek i słodyczy, które przekazali funkcjonariusze z grójeckiej komendy. Dwie małe dziewczynki zostały obdarowane przez "niebieskiego " Mikołaja, w tak ważnym dla najmłodszych przedświątecznym czasie.

Życzliwość, otwartość na drugiego człowieka i chęć niesienia pomocy to cechy, którymi kieruje się policjant. To nie pierwsza taka inicjatywa organizowana przez dzielnicowego z Pniew.

Autor:  nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony