Aktualności

Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń

Data publikacji 24.12.2021

Policjanci z Wydziałów dw. z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu oraz Komendy Miejskiej Policji w Radomiu przy współpracy z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego udaremnili wprowadzenie do sprzedaży ponad 180 kg krajanki tytoniowej oraz 8000 sztuk gotowych papierosów.

W ostatnich dniach policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Radomiu zatrzymali do kontroli mercedesa, którym kierował 50-latek. Mężczyzna przewoził autem dwa kartony z zawartością papierosów bez polskich znaków akcyzy

Następnie policjanci z Wydziałów dw. z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu oraz Komendy Miejskiej Policji w Radomiu realizując zebrane materiały operacyjne zatrzymali kolejne czterech osób. Dzięki współpracy zatrzymali między innymi 51-latka i zabezpieczyli należące do niego wyroby tytoniowe, które nielegalnie miały trafić do sprzedaży detalicznej.

Funkcjonariusze łącznie zabezpieczyli około 181 kg krajanki tytoniowej, 8000 szt. papierosów oraz sprzęt wykorzystywany do produkcji papierosów.  Skarb państwa na nielegalnej działalności mężczyzny mógłby stracić około 200 tys. zł. Wobec zatrzymanego 51-latka Prokuratura Rejonowa Radom-Wschód zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru. Pozostałe osoby po wykonaniu czynności zostały zwolnione.

Za paserstwo akcyzowe grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Autor: st. sierż. Kamil Warda

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 20.42 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony