Aktualności

Policjant z Komendy Miejskiej w Ostrołęce zdobył czarny pas w karate

Data publikacji 23.12.2021

Funkcjonariusz z Wydziału Patrolowego sierż. szt. Daniel Opęchowski zdał jednej z najważniejszych egzaminów dla każdego karateki - na czarny pas - 1 dan w karate kyokushin. To efekt jego pasji, jaką jest ta dyscyplina sportu, którą sukcesywnie rozwija od dziecka. Ponadto policjant kilkukrotnie stawał na podium Mistrzostw Polski Służb Mundurowych oraz Mistrzostw Makroregionu Wschodniego, jest też licencjonowanym instruktorem Polskiego Związku Karate. Poza tym jest członkiem tzw. grupy realizacyjnej, która powstała w ostrołęckiej jednostce do najtrudniejszych zadań związanych, m.in. z zatrzymywaniem niebezpiecznych osób.

Policjant z Wydziału Patrolowego sierż. szt. Daniel Opęchowski od ponad 20-tu lat rozwija swoją pasję, jaką jest Karate Kyokushinkai. Pomimo trudów codziennej służby policjant znajduje czas na treningi w Ostrołęckim Klubie Karate kyokushin. Funkcjonariusz przystąpił do najważniejszego egzaminu dla każdego karateki, jakim bez wątpienia jest egzamin na czarny pas -1 dan. Egzamin odbywał się w trakcie  międzynarodowego obozu na IKO Poland Summer Camp w Lublinie. Egzamin na stopnie przeprowadzał Dyrektor Międzynarodowego Departamentu International Karate Organization Kyokushinkaikan Shihan Katsuhito Gorai. Po kilku tygodniach dotarła wiadomość z Honbu w Tokio o pozytywnym zdaniu egzaminu i tym samym uzyskania przez Daniela Opęchowskiego stopnia mistrzowskiego "Shodan".

Czarny pas i certyfikat z Japonii został uroczyście wręczony podczas treningu przez trenera Ostrołęckiego Klubu Karate Shihan Wiesława Orzoła. Daniel Opęchowski jest licencjonowanym instruktorem Polskiego Związku Karate, prowadzi również treningi z najmłodszymi adeptami tej sztuki walki przekazując im swoją wiedzę. Policjant kilkakrotnie stawał na podium Mistrzostw Polski Służb Mundurowych oraz Mistrzostw Makroregionu Wschodniego, a także uczestniczył w wielu turniejach ogólnopolskich w karate.

W KMP Ostrołęka sierż. szt. Daniel Opęchowski pełni również funkcję instruktora taktyk i technik interwencyjnych. Swoje osiągnięcia funkcjonariusz zawdzięcza również swoim bezpośrednim przełożonym, którzy bez przeszkód umożliwiają i wspierają w treningach oraz zgrupowaniach szkoleniowych. Jego wyjątkowe umiejętności pozwoliły także na jego powołanie do działającej w strukturach Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce grupy realizacyjnej, która ma za zadanie zatrzymywanie niebezpiecznych przestępców.

Serdecznie gratulujemy i życzymy naszemu kolędzie dalszych sukcesów.

Autor: kom. Tomasz Żerański

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 271.65 KB)

Powrót na górę strony